Siyavuşpaşa Mahallesi, Çitlenbik Sokak, No:19/3 34188 Bahçelievler/İstanbul
+90 (212) 875 78 70
info@istdez.com

Su Sebili Temizliği

İSTANBUL SU DEPOLARI TEMİZLİK VE DEZENFEKTE

OZONLA Su Sebili Temizliği (Ozon Senitasyonu)

Doğal oluşumu; Güneşten gelen mor ötesi ışınımların, yerküremizin atmosferinde bulunan oksijeni parçalayarak ozon moleküllerine çevirmesi sonucunda oluşan ozon gazı, teknolojik oluşumda ozon jenaratöründe, elektron boşalımı yardımıyla her ortamda bulunan soluduğumuz havadan yada saf oksijenden elde edilmektedir.

– Ozon gazı, uygulandığı miktara göre bir süre geçip, dezenfeksiyon görevini tamamladıktan sonra, hammaddesi olan oksijene dönüşür.

– Su sebilinizin içerisinde kendisinden kaynaklı en küçük bir kalıntı, koku, tad, mekanik artık ve kimyasal madde bırakmaz.

– Suyunuzun kötü kokmasını ve tad değişikliklerini engeller.

– Sağlık açısından bir sakıncası olmadığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Özelliği nedeniyle doğadan gelip doğaya giden bir gazdır.

Su sebilinizin ozon gazıyla temzilenmesi evresi kısaca şu şekilde olmaktadır:

– Öncelikle su sebilinizin dış temizliği yapılır.

– Soğuk su kazanınızdan ozon gazı enjekte edilmiş su akıtılıyor, tabiki bu gazla beraber biriken tortuların atılması için cihazınızın hemen arkasında bulunan tahliye tapası sökülüyor.

– Kalıntılar dışarı atıldıktan sonra tahliye tapasına ozon jenaratörünün hortumu takılıyor.

– Ozon jenaratörü su sebilinize takılıyken tüm alanlar kapatılıp sebiliniz su ile dolduruluyor.

– Daha sonra su sebilinin kapasitesine göre ozon dozajları ayarlanıp jeneratör çalıştırılıyor.

– Son aşamada ozona döymuş su musluklardan ve tahliye borusundan dışarı akıtılıyor böylece su sebiliniz dezenfekte edilmiş oluyor.

– Bu işlemi kendiniz bir cihaz edinerek yapabileceğiniz gibi, bu konuda deneyimli firmalardan da bilgi alabilirsiniz.

– Su sebilinizi böylece temizlenmiş bir biçimde yeniden kullanabilirisiniz.
Su sebillerinizin temizliğinde kesinlikle deterjan, çamaşır suyu, kir çözücü, kireç çözücü, yağ çözücü gibi kimyasal maddeleri kullanmayınız. Su sebilinizi bulunduğu ortam şartlarını göz önünde bulundurarak (mutfak, kirli ve tozlu bir atölye, yağlı bir tamirhane, doktor ofisi vs. gibi) 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık periyotlarda mutlaka temizleyiniz.

Unutmayın göz görmeyince gönül katlanır, ancak göz görmüyor diye bedeniniz katlanmaz ve tüm bunlar zaman içerisinde size sağlık problemleri olarak döner.