Siyavuşpaşa Mahallesi, Çitlenbik Sokak, No:19/3 34188 Bahçelievler/İstanbul
+90 (212) 875 78 70
info@istdez.com

Su Deposu İzolasyonu

İSTANBUL SU DEPOLARI TEMİZLİK VE DEZENFEKTE

Sac Su Deposu İzolasyonu (EPOKSİ)

İzolasyon içinde bulunduğumuz mekânların dış etkilerden korunmasıdır. Su yalıtımı ile depolarda meydana gelen su kayıpları ve depolanan suya dışarıdan kirli suların karışması önlenirken dış cephe ve çatı yalıtımıyla da ısı tasarrufu sağlanmaktadır. İzolasyonun diğer bir anlamı da enerji tasarrufudur. İzolasyon insanların yaşam standardını yükseltir, binalarının yapı güvenliğini korur, enerji tasarrufu sağlar.

İSTDEZ kurduğu yalıtkan birimi ile gelişen teknolojiyi yakından takip ederek uzman personeli ile müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. Avrupa Birliği Sürdürülebilir Su Kaynakları Yönetmeliği su çerçeve direktifi suyu, herhangi ticari bir ürün değil, aksine korunması, muhafaza edilmesi ve niteliği itibariyle özel ihtimam gerektiren bir mirastır şeklinde tanımlamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) dünya toplumunun sağlığını koruma ve geliştirmeye yönelik bütün programlarında suyu yasam kalitesinin önceliği olarak kabul etmektedir.

Beton Su Deposu İzolasyonu

Genelde bina temellerine yakın yerlerde ve bodrum katlarda bulunan su depoları, binanın taşıyıcı sistemlerinde korozyona neden olmakta ve beton dayanımının azalmasına nende olmaktadır. Zeminde meydana gelen hareketler veya oturmalarda oluşan çatlaklar su sarfiyatına neden olmaktadır. Su depoları bina dışında yapılmış ise oluşmuş çatlaklardan yüzey sularının (yağmur suyu, kanalizasyon ve diğer asidik sular) içme ve kullanma suyuna karışması kaçınılmazdır. Çevrede bulunan ağaç köklerinin su deposuna ulaşması suda fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirlenmeye sebep olmaktadır.

Beton depolarda kullanılacak malzemenin özellikleri

İSTDEZ Yukarıda belirtilen sorunların tamamen kaldırılması için insan sağlığına zarar vermeyen anti bakteriyel su ile depo yüzeyinin temasını %100 kesen esneme kabiliyeti ile zemindeki hareketler ve oturmalara karşıda dayanımlı malzemeler ile izolasyon yapmaktadır. Bu şekilde suyun daha sağlıklı şartlarda stoklamanın yanında iç ve dış etkenlerden deponuzu korumuş ve yapı güvenliğinizi sağlamış oluruz.