Siyavuşpaşa Mahallesi, Çitlenbik Sokak, No:19/3 34188 Bahçelievler/İstanbul
+90 (212) 875 78 70
info@istdez.com

Su Arıtma Sistemleri

İSTANBUL SU DEPOLARI TEMİZLİK VE DEZENFEKTE

Filtrasyon Sistemleri

Filtrasyon sistemleri, su içerisinde bulunan ve istenmeyen askıda bulunan tortuların ve bunların sebep olduğu bulanıklığın sudan uzaklaştırılması amacıyla kullanılan manuel veya otomatik sistemlerdir.

Seperatör Filtre Sistemleri

Seperatör Filtre sistemleri özgül ağırlığı sudan fazla olan katı maddelerin ve partiküllerin santrifüj kuvveti etkisi ile sudan uzaklaştırılması prensibine göre çalışır. Su, giriş bölmesine teğet olarak girerken oluşan santrifüj etkisi nedeni ile sudan ağır olan partiküller, cihaz çeperlerine doğru savrulur ve spiral hareketlerle toplama bölgesine doğru inerler. Filtrenin alt haznesinde toplanan partiküller periyodik veya sürekli olarak manüel veya otomatik olarak boşaltılır. Partiküllerden ayrılmış olan su separatörün ortasındaki girdap vasıtası ile yukarı doğru çekilir ve çıkış hattına geçer.

Kum Filtreleri

Suda bulunan veya bulunması muhtemel tortu ve bulanıklığın alınmasını, dolayısıyla suyun berrak bir görünüm kazanmasını sağlar. Böylece işlevlerinde suyu kullanan makine ve techizatın da korunması temin edilir. Kademeli olarak tasarlanan quartz kum yatağı, filtrenin tıkanma sürecini optimum düzeyde tutar. Filtrenin kum yatağının temizlenmesi, tam otomatik olarak çalışan kontrol başlıkları sayesinde insan müdahalesi olmadan gerçekleşir. Sudaki bulanıklığı genel olarak 5 NTU seviyesine kadar indirirler.

Mikron Filtreler

Kum filtresinden farklı olarak, daha hassas Filtrasyon kademesine sahiptirler. Özel kaplarında tekli veya çoklu olarak dizayn edilebilirler. 100 micron ile 0,2 mikron arasında hassasiyetlerde tipleri mevcuttur.