Siyavuşpaşa Mahallesi, Çitlenbik Sokak, No:19/3 34188 Bahçelievler/İstanbul
+90 (212) 875 78 70
info@istdez.com

Su Deposu Temizliği ve Dezenfektesi

İSTANBUL SU DEPOLARI TEMİZLİK VE DEZENFEKTE

Düzenli olarak uzman kişilerce temizlik ve dezenfekte işlemi yapılmayan su depolarının içinde zamanla pas, tortu, toprak gibi bakteriler için uygun ortamlar oluşmaktadır. Bakteri ve mikropların depo gibi ışıksız ortamlardaki su içerisinde saatte 1.000.000 kez çoğalabildiği bilinmektedir. Olumsuz koşullar nedeniyle suyun tadı, kokusu ve rengi de bozulmaktadır. Ayrıca dışarıdan deponun içine örümcek, solucan, fare, sinek ve böcek gibi haşereler de girebilmektedir. Depoda bu durumda bulunan suyun kullanılması insan sağlığını önemli ölçüde tehdit etmektedir.

Beslenirken, su içerken, banyo yaparken, diş fırçalarken, meyve ve sebzelerinizi yıkarken vücudunuza yerleşen mikroplar özellikle bağışıklık sistemi güçsüz olan bebekler ve yaşlılarda hatta sağlıklı insanlar da TİFO, KOLERA, SARILIK, İSHAL ve LEJYONEL gibi hastalıklara yol açmaktadır.

Şehir suları ne kadar temiz olursa olsun depolarda beklerken kirlenmektedirler. Bu yüzden yazın ve kışın olmak üzere iki kez temizlenmelidir. Bu yönle T.C Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı genelgede ( Su depolarının 6 ayda bir olmak üzere temizlik ve dezenfektesinin yapılması doğrultusundadır. )
Şirketimiz depo temizlik ve dezenfektesinde insan sağlığına zararı olmayan hijyenik temizlik ve dezenfekte sağlayan resmi TSE belgeli ürünler kullanmaktadır.
Biz İSTDEZ olarak <TEMİZ SU SAĞLIKLI TOPLUM DEMEKTİR> ilkesi doğrultusunda hareket edip Güçlü Kurumsal yapımızla ARGE faaliyetlerine önem veren şirketimiz, uzman personel kadrosuyla tüm İstanbul halkına profesyonelce hizmet götürebilmektedir.